Suvenýry a Paříž

Suvenýry a Paříž

Zobrazte si volné zájezdy a eurovíkendy do paříže a ostatních evropských velkoměst. Stačí vyplnit vyhledávací formulář. Obratem se vám zobrazí všechny volné zájezdy.

Pro zobrazení zájezdů zvolte například:

Země: Francie   Lokalita: Paříž

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Suvenýry, suvenýry a suvenýry

Snad na každém rohu v Paříži máte možnost koupit si nějaký ten suvenýr domů na památku. Určitě první věc, co mnohé zajímá, jsou pohledy. Ceny pohledů se různí, na velmi frekventovaném místě mohou být dražší než v normální ulici, raději nepropadejte ihned nákupní horečce a alespoň u pár obchůdků nejprve obhlédněte ceny. Ty se pohybují od cca. 0,50 €. Známky na pohled stojí 0,50 € a jsou k dostání na poště nebo v kavárničkách CAFE – TABAC, které mívají před vchodem pultík s trafikou. Jestli chcete něco originální, nechte si orazit pohled speciálním razítkem a poslat z Eiffelovy věže v 1. patře, kde se nachází malá pošta.

Proslulá místa a památky

S Eiffelovkou se pojí i nejrůznější suvenýry, především malé přívěsky ve tvaru Eiffelovky nebo i větší velikosti, kovové i blikající. Pouliční obchodníci, kteří jsou opravdu velmi vlezlí a přespříliš ochotní a jsou schopní nabízet tyto suvenýry i průvodci uprostřed výkladu před památkou, vám u Eiffelovky nebo Notre Dame budou nabízet malé Eiffelovky za výhodnou cenu, 6 kusů za 2 €, což je mnohem levnější než v normálních obchodech.

Řeka Seina

Podél Seiny prodavači otevírají své malé plechové obchůdky, ve kterých najdete nejrůznější věci, nové i staré s kouzlem minulosti. Především si tu můžete vybrat z množství LP desek, knih a obrázků Paříže. Ty jsou opravdu nádherné, ručně malované a zobrazují známé čtvrtě nebo místa a památky v Paříži. Kdo si chce vyzdobit pokoj nebo přivést někomu blízkému dáreček, je obrázek vhodným kandidátem.

Sacre Coeur

V neposlední řadě jsou obchody se suvenýry přeplněny i oblečením s motivy Paříže, Nejčastěji to bývá název Paris a u něj motiv Eiffelovky. Plno těchto obchůdků najdete např. v hlavní ulici vedoucí k Sacre Coeur.

Jak rezervovat zájezd a eurovíkend

Na levé straně se nachází červeno oranžový vyhledávací box. Vyplňte vámi zvolenou zemi a lokalitu. Například jako zemi Francii a jako lokalitu Paříž. Poté stačí jen kliknout na "hledej!" a obratem se vám zobrazí kompletní přehled volných zájezdů.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024