Gastronomie a Kuchyň Paříž

Gastronomie a Kuchyň Paříž

Zobrazte si volné zájezdy a eurovíkendy do paříže a ostatních evropských velkoměst. Stačí vyplnit vyhledávací formulář. Obratem se vám zobrazí všechny volné zájezdy.

Pro zobrazení zájezdů zvolte například:

Země: Francie   Lokalita: Paříž

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Jak na jídlo v restauraci

Teplé jídlo si vyberete podle fotografií, pracovníci jsou tu zvyklí na cizí turisty, proto klidně stačí ukázat na vybrané jídlo prstem a budete ho mít Po zaplacení u pokladny teprve přecházíte ke švédským stolům, které jsou velkou výhodou těchto zařízení.

Zde si každý může vybrat podle své libosti a v jakémkoliv množství. Za jídlo v této restauraci zaplatíte cca. 6 €, za celé menu obsahující předkrm, hlavní chod a dezert pak cca. 9 – 15 €.

Francouzské restaurace

Není však problém zajít si i do klasické restaurace nebo kavárny v Paříži, tady však už počítejte s cenami vyššími. Budete se tu ale na druhou stranu cítit jako praví Francouzi a o tento zážitek vás už nikdo nepřipraví. Pokud se posadíte přímo k pultu v restauraci, bývá cena objednaného vždy o trochu nižší. Co je však v každé restauraci dražší, to je pití. Jestliže se spokojíte s obyčejnou vodou, vyjde vás to ale mnohem levněji. Při objednání vody – carafe d´eau – máte pití zdarma. Tento způsob je běžný ve všech restauracích. Také menu bývá levnější během oběda než večer. Ceny menu se pohybují od cca. 9 €. Pokud v nabídce najdete nápis service compris, znamená již započtenou obsluhu a nemusíte dávat personálu tedy žádné spropitné. Posezení v kavárně nad šálkem dobré kávy vás zase vyjde od cca. 1,50 €.

Co byste si neměli nechat ujít

Velmi oblíbenou pochoutkou jsou v Paříži palačinky – crepes. Tyto palačinky jsou větší, než jsme zvyklí od nás, těsto je tenké a velmi chutné. Nabídka náplní do palačinek bývá široká, přes kaštanovou náplň - crepe au marron (vyzkoušejte, pokud chcete ochutnat něco jiného a zajímavého, co u nás není, i přes zajímavý název chutná tato palačinka výborně!) až po náplň z nutelly a banánů či palačinka se šunkou, sýrem a vejcem atd. Pokud chcete vyzkoušet jen samotnou palačinku bez náplně, i to je možné, pod názvem nature si můžete koupit palačinku jen lehce pocukrovanou. Ceny palačinek se pohybují okolo 3 €, záleží na náplni a také na místě, kde je kupujete. Výborné palačinky mají na Montmartru, u katedrály Sacre Coeur nebo v Latinské čtvrti.

Kromě palačinek jsou oblíbeným občerstvením u turistů nebo spěchajících Pařížanů i obložené bagety. Nabídka bývá rozsáhlá, stačí si jen vybrat, co máte rádi. Ceny se pohybují od cca. 4 €.

Slovníček gastronomických pojmů

fromage – sýr

jambon – šunka

oeuf – vejce

sucre – cukr

chocolate – čokoláda

marmelade – marmeláda (pomme – jablečná, abricot – meruňková)

Supermarkety

Pro nakoupení sýrů, vín a jiných pamlsků domů jsou samozřejmě nejlepší supermarkety, kde jsou ceny nesrovnatelně nižší. Jeden takový supermarket najdete na La Defense. Je totiž velice obtížné najít supermarket v centru Paříže, proto je ideální navštívit tento a spojit nákup s prohlídkou moderní čtvrti.

Jak rezervovat zájezd a eurovíkend

Na levé straně se nachází červeno oranžový vyhledávací box. Vyplňte vámi zvolenou zemi a lokalitu. Například jako zemi Francii a jako lokalitu Paříž. Poté stačí jen kliknout na "hledej!" a obratem se vám zobrazí kompletní přehled volných zájezdů.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024