Jak do Paříže - Autem, Vlakem, Autobusem a Letecky

Jak do Paříže - Autem, Vlakem, Autobusem a Letecky

Zobrazte si volné zájezdy a eurovíkendy do paříže a ostatních evropských velkoměst. Stačí vyplnit vyhledávací formulář. Obratem se vám zobrazí všechny volné zájezdy.

Pro zobrazení zájezdů zvolte například:

Země: Francie   Lokalita: Paříž

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Autem

Pokud budeme brát jako výchozí stanici v ČR Prahu, pak je vzdálenost mezi ní a Paříží cca. 1060 km. Celková délka je 1058 km a strávený čas záleží na vaší rychlosti, cca. 9 – 12h. Z Prahy se vydáte po dálnici D5, poté vjedete na dálnici A6 směr hraniční přechod Rozvadov/Waidhaus. Zabočíte na dálnici A93 na Kreuz Oberpfälzer Wald a pokračujete Schwarzenfeld - Amberg-Ost - Dreieck Hockenheim - Kreuz Frankenthal. Z dálnice A6 vjedete na dálnici A320 a pokračujete ve směru na Paris. Počítejte i s dálničními poplatky ve formě mýtného, které by vás měli vyjít na cca. 20 €.

Vlakem

Cestování vlakem má také své kouzlo. Nevýhodou je ale vyšší cena než u jiných způsobů dopravy a také čas strávený ve vlaku. Cesta do Paříže z Prahy totiž trvá cca. 18h. Nejlepším spojem, kde přestupujete pouze jednou, je směr Praha – Berlin Hbf – Paris Nord. Využít však můžete i jiných spojů a vyzkoušet si třeba i jízdu vlakem vyšší kvality TGV. Cena se však pohybuje okolo 6000 Kč.

Autobusem

Cestování autobusem je výhodnější už jak časově, tak i finančně. Z Prahy jezdí přímé linky do Paříže. Cesta trvá cca. 14h. Jede se samozřejmě přes Německo a autobus dělá pravidelné zastávky, aby tato dlouhá cesta byla co nejvíce snesitelnější. Ceny dopravců se různí, pohybují se v rozmezí 1500 – 2200 Kč.

Letadlem

Dopravit se do Paříže letadlem je samozřejmě nejvýhodnější z časového hlediska. V Paříži jsou dvě letiště – Orly a letiště Charlese de Gaulla. Pokud si letenky objednáte s předstihem a poletíte tzv. low costem (např. Skyeurope), může vás vyjít zpáteční letenka včetně všech poplatků od cca. 1800 Kč. Pravidelné linky od ČSA létající do Paříže vás pak vyjdou na cca. 4500 Kč.

Jak rezervovat zájezd a eurovíkend

Na levé straně se nachází červeno oranžový vyhledávací box. Vyplňte vámi zvolenou zemi a lokalitu. Například jako zemi Francii a jako lokalitu Paříž. Poté stačí jen kliknout na "hledej!" a obratem se vám zobrazí kompletní přehled volných zájezdů.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2024