Eiffelova Věž Paříž

Eiffelova Věž Paříž

Zobrazte si volné zájezdy a eurovíkendy do paříže a ostatních evropských velkoměst. Stačí vyplnit vyhledávací formulář. Obratem se vám zobrazí všechny volné zájezdy.

Pro zobrazení zájezdů zvolte například:

Země: Francie   Lokalita: Paříž

Pro zobrazení volných zájezdů vyplňte formulář na levé straně.

Eiffelova věž

Eiffelovu věž doprovázelo v době jejího vzniku mnoho negativních reakcí a protikladných názorů. To však už nyní nemění nic na tom, že se tzv. Eiffelovka stala dominantou Paříže a kdo nebyl na Eiffelovce, ten nebyl v Paříži. Eiffelova věž byla postavena během dvou let a stavba byla dokončena roku 1889 k příležitosti konání Světové výstavy v Paříži. Jejím konstruktérem se stal Gustav Eiffel, po němž je tato věž i pojmenována. Díky své výšce a nezaměnitelné ocelové konstrukci si brzy získala náklonnost nejen Pařížanů, ale i turistů. Dnes by se nenašel již nikdo, komu se Eiffelovka věž nezamlouvala. Dokonce si do roku 1930 držela i prvenství nejvyšší stavby světa.

Na Eiffelovku se dostanete některou ze 4 noh, které drží tuto vyhlídkovou věž. Pokud se vám nechce šlapat pěšky, můžete využít výtahu, který se nachází ve 3 nohou, pouze v jedné noze jsou schody. Během dne bývají otevřeny vždy jen 2 vchody. Do 1. a 2. patra se lze dostat po schodech nebo samozřejmě i výtahem, do 3. patra už jezdí jen výtah.

1. patro se nachází ve výšce 57 m, 2. patro ve výšce 115 m a poslední patro je ve výšce 324 m. Záleží už jen na vás, do kterého patra se toužíte dostat nebo odkud se chcete rozhlédnout po celé Paříži a udělat si pár vydařených fotek. Každý den navštíví Eiffelovku věž až 5000 návštěvníků.

Nelekněte se dlouhých front před vstupy do věže. Vypadají hrozivě, ale celkem brzy přijdete na řadu. Většinou turisté volí variantu – pěšky do 2. patra a pak výtahem do 3. patra. Tento výstup je nejlevnější, pěšky do 2. patra zaplatíte 4 €. Výtahem až nahoru to stojí 12 €. Výtahem do 1. patra 4,80 € a do 2. patra 7,80 €.

Jak rezervovat zájezd a eurovíkend

Na levé straně se nachází červeno oranžový vyhledávací box. Vyplňte vámi zvolenou zemi a lokalitu. Například jako zemi Francii a jako lokalitu Paříž. Poté stačí jen kliknout na "hledej!" a obratem se vám zobrazí kompletní přehled volných zájezdů.

ivuska.cz | Vyzkoušejte Kypr - Dovolená a Zájezdy - Nejlevnější Last Minute
2009 - 2023